Шанхайда кучлилар сараланмоқда
Камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Шанхай шаҳрида (Хитой) ўтаётган Жаҳон кубогининг иккинчи босқичида иштирок этаётгани ҳақида хабар қилган эдик. Айни пайтга келиб, бир қатор дастурларда медаллар учун кураш олиб бораётган спортчилар номи маълум бўлиб улгурди.
Афсуски, йигитларимиз шоҳсупа сари йўлдан эрта чиқиб кетишди. Улар жамоавий дастурда ҳам илк босқичда Туркияга 0:6 ҳисобида имкониятни бой беришди. Қизларимиз дастлаб Малайзияни 6:2 ҳисобида доғда қолдиришгач, иккинчи босқичда Хитой Таипейига 1:5 ҳисобида мағлуб бўлишди. Эртага микст ва аёллар ўртасидаги яккалик дастурида баҳслар бўлиб ўтади.

В Шанхае определяются сильнейшие стрелки
Ранее мы сообщали, что сборная Узбекистана по стрельбе из лука принимает участие во втором этапе Кубка мира, который проходит в городе Шанхай (Китай). К этому времени в ряде программ стали известны имена спортсменов, которые прошли квалификацию.
К сожалению, отечественные спортсмены рано покинули турнир. На первом этапе в командной программе они уступили Турции со счётом 0:6. Женская же сборная Узбекистана сначала одолели Малайзию (6:2), но во втором туре проиграли представительницам Китайского Тайбэя (1:5). Завтра пройдут соревнования в миксте и женском одиночном разряде.