Сузиш бўйича семинарда мураббийларимиз замонавий методикаларни ўрганишди
Бутунжаҳон сузиш федерацияси билан ҳамкорликда ташкил этилган “Learn to Swim Program” дастури ўз ниҳоясига етди. Бир неча кун давом этган ушбу ўқув курсида Республикамизда ёш сузувчиларга ушбу спорт сирларини ўргатаётган мураббийлар билимларини янада бойитишди.
Бугун ушбу семинарда муваффақиятли қатнашган мураббийларга сертификатлар топширилди. Тадбирда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари Дурдона Раҳимова ҳамда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов иштирок этди. Семинарларни америкалик таниқли эксперт Генадиус Соколовас ўтказди. Унда маҳаллий мураббийлар ёшларни ўргатишга оид сўнгги, замонавий методикалар асосида билимларини бойитишга муваффақ бўлишди.
Расмийлар мураббийларни ушбу курсларни муваффақиятли тамомлаганликлари билан қутлаб, унда олган билимлари янги чемпионларни кашф қилишда ас қотишини таъкидлашди. Қайд этиш жоиз, бу америкалик эксперт иштирокидаги семинарнинг биринчи босқичи эди. Режага кўра, келгуси тадбирда каттароқ ёш тоифасидаги сузувчиларнинг тренерлари ўқитилади. Келгуси семинар 5-12 май кунларига мўлжалланган.

На семинаре по плаванию отечественные тренеры изучили современные методики
Программа «Learn to swim», созданная в сотрудничестве с Всемирной федерацией плавания, проходившая в нашей столице завершилась. На этом учебном курсе, который длился несколько дней, участие принимали наставники, ведущие свою деятельность в различных уголках республики.
Сегодня тренеры, успешно прошедшие этот семинар, получили сертификаты соответствующего уровня. В мероприятии приняли участие заместитель министра Молодёжной политики и спорта Дурдона Рахимова и Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. Учебные курсы проводил известный американский эксперт Генадиус Соколовас. На протяжении семинара специалисты смогли обогатить свои знания на основе новейших современных методик обучения молодёжи, а также повысили свой уровень в воспитании представителей подрастающего поколения, их всестороннего развития.
Официальные лица поздравили тренеров с успешным прохождением этих курсов и отметили, чтобы они максимально использовали на практике, полученные ими знания, для воспитания новых юных чемпионов. Стоит отметить, что это был первый этап семинара. Согласно плану, на предстоящем учебном курсе, который продлится с 5 по 12 мая, будут обучены тренеры пловцов старшей возрастной категории.