Гўзал Хуббиевани табриклаймиз!
Бугун енгил атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Гўзал таваллуд айёмини нишонламоқда.
Гўзал Хуббиева 1976 йил 2 май куни Тошкентда таваллуд топган. Спортчилик фаолиятида спринтерлик йўналишларида (100 ва 200 метр) иштирок этиб, Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008 ва Лондон-2012 Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилган. Шунингдек, Хуббиева Доха-2006 Осиё ўйинларида 1 тадан олтин ва кумуш, Гуанчжоу-2010 да эса 1 тадан кумуш ва бронза медалларини қўлга киритган. Спринтеримиз ҳисобида Осиё чемпионатларининг ҳам олтин ва кумуш медаллари мавжуд. Кўрсатган натижалари эвазига “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Гўзал Хуббиевани бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга сиҳат-саломатлик ва омад тилаб қолади.

Поздравляем Гузаль Хуббиеву!
Сегодня главный тренер сборной Узбекистана по лёгкой атлетике Гузаль Хуббиева празднует свой День рождения.
Гузаль Шавкатовна родилась 2 мая 1976 года в Ташкенте. Во время своей спортивной карьеры четыре раза принимала участие в Олимпийских играх (Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008, Лондон-2012). Также спринтер поднималась на высшую ступень пьедестала почёта и занимала второе место на Азиатских играх в Дохе 2006 года, а в Гуанчжоу-2010 завоёвывала серебро и бронзу. Гузаль Хуббиева несколько раз была победительницей и обладательницей серебряных наград на континентальных первенствах. За достигнутые результаты удостоена почётного звания «Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинницу с 47-летием, желает ей крепкого здоровья и успехов.