Ёш эшкак эшувчиларимиз Осиё чемпионатида умумжамоа ҳисобида биринчи бўлишди
Самарқандда байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича U18, U23 ёш тоифалари ҳамда параканоэ йўналишида Осиё чемпионати ўз якунига етди. Мусобақанинг сўнгги кунида спортчиларимиз 1 та олтин, 2 та кумуш ва 3 та бронза медалларига сазовор бўлишди.
С1 200 метр: Владлен Денисов (U23)
К1 200 метр: Мадинабону Исламова (U23)
К2 200 метр: Камила Малахова, Дилшода Абдураҳмонова (U23)
К2 200 метр: Бобуржон Эрметов, Сарварбек Алибоев (U18)
С2 200 метр: Турсуной Умаралиева, Фарангиз Ортиқбоева (U18)
С2 200 метр: Асадбек Қурбонов, Камрон Шакаров (U18)
Қитъамизнинг 11 мамлакатидан ташриф буюрган спортчилар ўртасидаги беллашувда Ўзбекистон терма жамоаси U18 ва U23 ёш тоифаларида умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритди. Ҳамюртларимиз мазкур йўналишда 26 та олтин, 12 та кумуш ва 10 та бронза медалларини жамғаришди. Паралимпиячиларимиз эса 4 та олтин, 7 та кумуш ва 4 та бронза медаллари билан умумжамоа ҳисобида учинчи бўлишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу мусобақада қайд этилган юқори натижалар билан Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитаси, мамлакат Rowing&Canoe федерацияси, спортчи ва мураббийларимизни қутлаб, уларга келгусида ҳам омад ва зафарлар тилайди.

Юные гребцы сборной Узбекистана стали первыми в общекомандном зачёте на ЧА
В Самарканде завершился чемпионат Азии по гребле на байдарках и каноэ U18 и U23, а также по параканоэ. В заключительный день первенства отечественные атлеты завоевали 1 золотую, 2 серебряные и 3 бронзовые медали.
С1 200 м: Владлен Денисов (U23)
К1 200 м: Мадинабону Исламова (U23)
К2 200 м: Камила Малахова, Дилшода Абдурахмонова (U23)
К2 200 м: Бобуржон Эрметов, Сарварбек Алибоев (U18)
С2 200 м: Турсуной Умаралиева, Фарангиз Ортикбоева (U18)
С2 200 м: Асадбек Курбонов, Камрон Шакаров (U18)
В соревнованиях среди спортсменов из 11 стран континента сборная Узбекистана заняла первое место в общекомандном зачёте среди атлетов в возрастных категориях до 18 лет и до 23 лет. В активе представителей нашей страны 26 золотых, 12 серебряных и 10 бронзовых наград. А паралимпийская сборная заняла третье место в общекомандном зачёте (4 золотые, 7 серебряных и 4 бронзовых медалей).
Национальный Олимпийский комитет поздравляет Национальный Паралимпийский комитет страны, Федерацию Rowing&Canoe, спортсменов и тренеров с успешным выступлением на ЧА, желает им дальнейших успехов и ярких побед.