Давронова яна бир рекорд билан қитъа чемпионлигини қўлга киритди
Тошкентда U18 ёш тоифасида ўтаётган енгил атлетика бўйича Осиё чемпионатининг учинчи кунида Ўзбекистон терма жамоаси ўзининг дастлабки олтин медалларини қўлга киритди. Кун давомида атлетларимиз 2 та олтин ва 1 та бронза медалларига эга чиқишди.
Мусобақада термамизга илк олтин медални иқтидорли спортчимиз Шарифа Давронова келтирди. Уч ҳатлаб сакраш дастурида ҳамюртимиз 13,99 метр натижа кўрсатди. Бу мусобақа рекорди, шунингдек, 18 ва 20 ёш тоифаларидаги жаҳон миқёсида мавсумнинг энг яхши натижаси сифатида қайд этилди.
Термамизнинг иккинчи олтин медалини йигитлар ўртасида баландликка сакраш секторида Девдавс Исмаилов келтирди. Юртдошимиз мусобақада 2,06 метр баландликни забт этишга муваффақ бўлди. Шунингдек, қизлар ўртасида 400 метрга тўсиқлар оша югуриш баҳсида Сабина Ғоибназарова 1:04.06 сония билан бронза медали соҳибига айланди.

Давронова - установила очередной рекорд на ЧА
В третий день чемпионата Азии по лёгкой атлетике U18 в Ташкенте сборная Узбекистана завоевала свои первые золотые медали. За день отечественные атлеты удостоились 2 золотых и 1 бронзовой медалей.
Талантливая узбекская спортсменка Шарифа Давронова в программе тройного прыжка с результатом 13,99 м заняла первое место. Это был рекорд соревнований, а также лучший результат сезона в мире в возрастных категориях 18 и 20 лет.
Автором второй золотой медали отечественной сборной стал Девдавс Исмаилов в прыжках в высоту среди юношей. Его результат - 2,06 м. Также в беге на 400 м с барьерами среди девушек Сабина Гоибназарова с результатом 1:04.06 завоевала бронзовую награду.