Тўртинчи кун, тўртинчи финал!
Қозоғистонда ўтаётган спорт курашлари бўйича Осиё чемпионатининг тўртинчи кунида медаллар учун гиламга чиқадиган спортчилар номи маълум бўлмоқда. Қувонарлиси, бугун ҳам Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси кечки дастурда чемпионлик учун беллашади.
-57 кг вазн тоифасида курашаётган Лайло Собирова чорак финалда қозоғистонлик Нилуфар Раимовани, ярим финалда қирғизистонлик Бермет Нуридин кизини катта қийинчиликсиз мағлубиятга учратишга эришди. Энди у олтин медаль учун 2021 йилги жаҳон чемпионати совриндори япониялик Нанжо Саега қарши баҳс олиб боради. Шунингдек, Актенге Кеунимжаева (-53 кг), Дилфуза Аимбетова (-62 кг) ҳамда Светлана Оқназарова (-72 кг) бронза медали учун курашишади.

Очередной финал на ЧА!
В четвертый день проходящего в Казахстане чемпионата Азии по спортивной борьбе стали известны имена спортсменок, которые будут бороться за награды. Отрадно отметить, что и сегодня представительница сборной Узбекистана по женской борьбе пробилась в финал.
Лайло Собирова (-57 кг) в четвертьфинале одолела Нилуфар Раимову из Казахстана, а в полуфинале-Бермет Нуридин кизи из Кыргызстана. Теперь в решающей схватке она будет бороться за золото с медалисткой чемпионата мира 2021 года японкой Нанжо Сае. Также за третьи места в вечерней программе будут состязаться Актенге Кеунимжаева (-53 кг), Дилфуза Аимбетова (-62 кг) и Светлана Окназарова (-72 кг).