Мерганларимиз Жанубий Америка очиқ кубогида иккита олтин медалга сазовор бўлишди
Ўқ отиш спорти бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Жаҳон кубогида қатнашиш учун Перу пойтахтига етиб борди. Ҳамюртларимиз ушбу мусобақадан олдин Лима шаҳрида Жанубий Америка очиқ кубогида иштирок этишлари ҳақида маълум қилган эдик. Мусобақанинг ортда қолган кунида 2 нафар мерганимиз олтин медалга сазовор бўлишди.
Муросасиз баҳслар якунида 10 метрга пневматик милтиқдан отиш дастурида Жавоҳир Соҳибов ва Гулбону Қамбарбекова энг юқори натижа қайд этиб, мусобақа ғолибига айландилар. Аҳамиятлиси, ҳар икки спортчимиз ҳам олтин медаль учун кечган финалда аргентиналик рақибларидан устун келишди.

Представители сборной Узбекистана по стрельбе завоевали 2 золотые медали в Лиме
Сборная Узбекистана по стрелковому спорту прибыла в столицу Перу для участия в Кубке мира. До этого старта наши соотечественники испытали свои возможности на Открытом чемпионате Южной Америки в Лиме. Приятно отметить, что к этому времени на счету сборной Узбекистана имеются пока 2 золотые медали.
По итогам бескомпромиссных состязаний Джавохир Сохибов и Гулбону Гамбарбекова в программе стрельбы из пневматической винтовки на 10 метров заняли первые места. Оба узбекских атлета в финале превзошли своих аргентинских оппонентов.