Чирчиқда оғир атлетика бўйича Ўзбекистон чемпионати бошланди
Бугундан Ўзбекистон Давлат Жисмоний тарбия ва спорт университети манежида оғир атлетика бўйича ёшлар ва катталар ўртасидаги мамлакат биринчилигига старт берилди. 31 мартга қадар давом этадиган мусобақада Республикамизнинг барча ҳудудларидан ташриф буюрган 300 нафардан ортиқ атлет ғолиблик учун баҳс олиб боради.
Аҳамиятлиси, чемпионатда иштирок этувчи спортчилар орасида Олимпиада чемпионлари Руслан Нурудинов ва Акбар Жўраев, жаҳон чемпионлари Достон Ёқубов ҳамда Турсуной Жабборова, дунё биринчилиги совриндори Адҳам Эргашев, узоқ танаффусдан сўнг супага қайтган Рустам Жангабаев каби номларни учратиш мумкин.
Мазкур мусобақа орқали терма жамоа мураббийлар штаби май ойида ўтадиган қитъа биринчилиги, шунингдек, куз фаслида кутиб турган Осиё ўйинлари ва жаҳон чемпионатига тайёргарлик йўлида асосий ва захира таркибини шакллантириб олади.

В Чирчике стартовал чемпионат Узбекистана по тяжёлой атлетике
Сегодня в Узбекском государственном университете физической культуры и спорта стартовало первенство страны по тяжёлой атлетике среди молодёжи и взрослых. В соревнованиях, которые продлятся до 31 марта, за победу борются свыше 300 атлетов со всей республики.
Стоит отметить, что среди участников чемпионата можно встретить Олимпийских чемпионов Руслана Нурудинова и Акбара Джураева, победителей ЧМ Достона Якубова и Турсуной Джабборову, призёра первенства планеты Адхама Эргашева, вернувшегося после долгого перерыва Рустама Джангабаева.
Эти соревнования являются хорошей возможностью для отбора талантливых тяжелоатлетов в состав основной сборной страны, а также резерва для подготовки к предстоящим чемпионатам мира и Азии, к Азиатским играм Ханчжоу-2022.