Ёшларнинг бўш вақтини самарали ташкил этиш – асосий мақсад
МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Қашқадарё вилоятида бўлиб тургани ҳақида маълум қилган эдик. Мутасаддилар хизмат сафари давомида бир қатор спорт таълим муассасаларида ёшлар учун яратилган шароитлар билан танишишди.
Қарши шаҳри ва тумани, шунингдек, Нишон, Деҳқонобод туманидаги Ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактаби манзиллар рўйхатидан жой олди. Мутасаддилар барча объектларнинг моддий-техник базаси, ёшларга яратилган шароитларни атрофлича ўрганишди. Шунингдек, ҳар бир ҳудуддаги ёшлар етакчилари билан фуқароларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш учун амалга оширилаётган чора-тадбирлар режаси билан танишишди.
Сафар давомида муассасалардаги тез тиббий хизмат кўрсатиш бўлимининг фаолияти ҳам алоҳида ўрганилди. Маҳалла етакчилари билан суҳбатда ёшлар бандлигини самарали ташкил этиш масалалари бўйича керакли тавсиялар берилди. Қолаверса, ҳудудлардаги фуқаролар билан дастур асосида очиқ мулоқот ва сайёр қабуллар ҳам ўтказилди.

Основная цель - эффективная организация досуга молодёжи
Как мы сообщали ранее, рабочая группа во главе с заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым находится в Кашкадарьинской области. Официальные лица ознакомились с условиями, созданными для молодёжи в ряде спортивных образовательных учреждений.
Рабочая группа посетила город Карши и Каршинский район, а также специализированные детско-юношеские спортивные школы Нишанского, Дехканабадского районов. Официальные лица детально изучили материально-техническую базу всех объектов, условия, созданные для представителей подрастающего поколения. Они также ознакомились с планом мероприятий, проводимых с лидерами молодёжи каждого региона, чтобы обогатить досуг населения и сделать его более полезным и значимым.
В ходе поездки также отдельно была изучена деятельность пунктов медицинской помощи в учреждениях. В беседе с руководителями махалли были даны необходимые рекомендации по вопросам эффективной организации занятости молодёжи. Кроме того, в рамках программы с гражданами в регионах были проведены открытые диалоги и выездные приёмы.