Германиядан хушхабар!
Спорт гимнастикаси бўйича Жаҳон кубогининг илк босқичи ҳамюртларимиз учун муваффақиятли ўтмоқда. Бугунги кун дастуридан ўрин олган финалларда юртдошларимиз 1 тадан олтин ва бронза медалларга сазовор бўлишди.
Ўзининг севимли от устида машқ дастурида қатнашган Абдулла Азимов 14.866 балл билан энг юқори очкони жамғаришга эришди ва олтин медални қўлга киритди. Қайд этиш жоиз, бу Азимов учун Жаҳон кубокларидаги биринчи муваффақият ҳисобланади.
Шунингдек, Оксана Чусовитина таяниб сакраш дастурида совриндорлар қаторидан жой олди. Чусовитина ушбу машқда 13.016 балл билан бронза медали соҳиби бўлди. Дилдора Арипованинг мазкур дастурдаги чиқишини ҳакамлар 12.416 балл билан баҳолашди ва бу финалчилар орасидаги саккизинчи кўрсаткич сифатида қайд этилди. Арипова эртага тўсиндаги машқда медаллар учун курашади.

Хорошие новости из Германии!
Первый этап Кубка мира по спортивной гимнастике проходит успешно для наших соотечественников. В финальных выступлениях представители сборной Узбекистана завоевали по 1 золотой и бронзовой медали.
Абдулла Азимов, участвовавший в своей любимой программе в упражнениях на коне, набрал наивысший балл-14,866 и выиграл золотую медаль. Стоит отметить, что это первая золотая награда Азимова на Кубках мира.
Также Оксана Чусовитина вошла в число призёров в опорном прыжке. В этом упражнении она поднялась на третью ступень пьедестала почёта с результатом 13,016. Выступление Дилдоры Ариповой в данной программе судьи оценили в 12.416 балла и она стала восьмой среди финалисток. Завтра Арипова будет бороться за медали в упражнениях на бревне.