Сузиш бўйича Ўзбекистон очиқ чемпионати ЖЧга йўлланма беради
17-22 апрель кунлари пойтахтимизда сузиш бўйича мамлакат очиқ чемпионати бўлиб ўтади. Ўзбекистон сузиш федерациясининг маълум қилишича, мазкур мусобақа жорий йилнинг 14-30-июл кунлари Япониянинг Фукуока шаҳрида бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионатига саралаш босқичи вазифасини ўтаб беради.
Регламентга кўра, мусобақада спортчилар ўсмирлар (2006-2007-йиллар) ва катталар (2005 ва ундан катта) тоифасига бўлинган ҳолда медаллар учун кураш олиб боришади. Баҳслар давомида жаҳон чемпионатининг нормативини бажарган спортчилар бўлажак дунё биринчилигида иштирок этиш ҳуқуқига эга бўлишади. Айни пайтда терма жамоа вакиллари Республика Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказида ўқув-машғулот йиғинини олиб боришмоқда.

21 Февраля 2023 2297
С 17 по 22 апреля в столице пройдёт Открытый чемпионат Узбекистана по плаванию. По информации Федерация плавания страны соревнования станут отборочным этапом к первенству планеты, который состоится в японском городе Фукуока с 14 по 30 июля текущего года.
Согласно регламенту, в состязаниях атлеты будут бороться за медали в двух возрастных группах: юниоры (2006-2007 гг.) и взрослые (2005 г. и старше). Спортсмены, выполнившие в ходе соревнований норматив чемпионата мира, смогут принять участие в предстоящем первенстве планеты. В настоящее время представители сборной проводят учебно-тренировочные сборы в Республиканском центре подготовки по Олимпийским и Паралимпийским видам спорта.