Енгил атлетикачиларимиз Осиё чемпионатини тўртта медаль билан якунлашди
Қозоғистоннинг Астана шаҳрида енгил атлетика бўйича ёпиқ иншоотлардаги Осиё чемпионати якунига етди. Бугун мусобақанинг сўнгги кунида Ўзбекистон терма жамоаси кумуш ва бронза медалларига эга чиқди.
4х400 метрга югуриш бўйича эстафета баҳсида стартга чиққан қизларимиз иккинчи бўлиб марра чизиғини кесиб ўтишди. Улар қайд этган 3:46:45 дақиқалик натижа янги миллий рекорд сифатида қайд этилди. Шунингдек, узунликка сакраш секторида Токио-2020 Олимпиадаси иштирокчиси Даря Резниченко 6.37 метр билан бронза медалига сазовор бўлди.
Шу тариқа, терма жамоамиз мазкур мусобақада 2 та олтин, 1 тадан кумуш ҳамда бронза медалларига сазовор бўлди. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси атлетларимиз ва уларни тарбиялаган мураббийларни қўлга киритилган натижалар билан қутлаб, жамоамизга келгусида ҳам омад ва зафарлар тилаб қолади.

12 Февраля 2023 3300
В Астане (Казахстан) завершился чемпионат Азии по лёгкой атлетике в закрытых помещениях. Сегодня в заключительный день соревнований сборная Узбекистана завоевала серебряную и бронзовую медали.
Представительницы отечественной сборной,участвовавшие в эстафете 4х400 метров, финишировали вторыми. Результат 3:46:45 минут, который они записали, стал новым Национальным рекордом. Также в секторе прыжков в длину бронзовую медаль завоевала участница Олимпиады Токио-2020 Дарья Резниченко с результатом 6.37 метра.
Таким образом, сборная Узбекистана завоевала на континентальном первенстве 2 золотые, по 1 серебряной и бронзовой медали. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет атлетов и их наставников с достигнутыми результатами и желает им дальнейших успехов и побед.