Саблячи йигитларимиз Жаҳон кубогида иккинчи бўлишди
Болгариянинг Пловдив шаҳрида қиличбозликнинг сабля йўналиши бўйича ёшлар ўртасида Жаҳон кубогининг навбатдаги босқичи бўлиб ўтди. Унда муваффақиятли иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси мусобақа якунига кўра жаҳон рейтингида иккинчи ўринга кўтарилиб олди.
Йигитларимиз жамоавий дастурнинг саралаш босқичларида Буюк Британия, Руминия, ярим финалда Миср термасини мағлубиятга учратди. Муросасиз кечган финал беллашувида Франция термасига 42:45 ҳисобида имкониятни бой бериб қўйишди ва кумуш медаль билан тақдирландилар.
Қизларимиз кучли саккизликдан жой олишди. Йигитларимизнинг мазкур натижаси жаҳон рейтинги учун жамоамизга 52 очко тақдим этди. Бу эса мусобақадан сўнг иккинчи ўринга кўтарилиб олишимизни таъминламоқда.

Узбекские саблисты стали вторыми на Кубке мира и поднялись на вторую строчку в мировом рейтинге
В Пловдиве (Болгария) прошёл очередной этап молодёжного Кубка мира по фехтованию на саблях. Состязания прошли в захватывающей борьбе.
В отборочных этапах командной программы узбекские саблисты обыграли представителей Великобритании, Румынии, в полуфинале-сборную Египта. В финальной встрече наши соотечественники уступили дружине Франции со счётом 42:45 и завоевали серебряные медали.
Этот результат ребят нашей сборной принёс команде 52 очка для мирового рейтинга. А это в свою очередь, позволило отечественной команде подняться на второе место. Что касается женской части турнира, то представительницы сборной Узбекистана завершили состязания в восьмёрке лучших.