Дзюдочиларимиз Париж «Катта дубулға» турнирини 2 та бронза медали билан якунлашди
Франция пойтахтида дзюдо бўйича «Катта дубулға» турнири ўз якунига етди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси мусобақани 2 та бронза медали билан тугатди.
Хабар берганимиздек, кечки дастурда +100 кг вазн тоифасида ҳамюртларимиз Шоҳруҳ Бахтиёров ва Алишер Юсупов бронза медали учун ўзаро баҳс олиб боришди. Қизиқарли курашда Юсуповнинг қўли баланд келди ва термамизга 2-бронза медалини тақдим этди.
Эслатиб ўтамиз, кечаги кун дастурида -60 кг вазн тоифасида Камолиддин Бахтиёров ҳам шоҳсупанинг учинчи поғонасига кўтарилган эди.

Узбекские дзюдоисты завершили турнир «Большого шлема» в Париже с 2 бронзовыми медалями
Во французской столице завершился турнир «Большого шлема» по дзюдо. Участвовавшая в нём сборная Узбекистана завершила соревнования с 2 бронзовыми медалями.
Как мы сообщали ранее, в вечерней программе в весовой категории свыше 100 кг наши соотечественники Шохрух Бахтиёров и Алишер Юсупов боролись между собой за бронзовую награду. В захватывающей схватке победу одержал Юсупов и пополнил копилку нашей сборной ещё одной бронзовой медалью.
Напомним, что накануне в весовой категории до 60 кг на третью ступень пьедестала почёта поднялся и Камолиддин Бахтиёров.