Қаторасига икки йил тенгсиз бўлган ёш боксчиларимиз Тошкентга қайтиб келишди
18-26 январь кунлари Таиланд пойтахтида бокс бўйича U-22 Осиё чемпионати бўлиб ўтди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоа ҳам эркаклар, ҳам аёллар тоифасида умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритиб, ўзбек бокси ҳамон қитъада етакчи эканини кўрсатди. Бугун мазкур мусобақада юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган ҳамюртларимиз пойтахтимизга қайтиб келишди.
Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида ўтган тадбирда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари Мурод Исмоилов, МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов ва кенг спорт жамоатчилиги иштирок этди.
Расмийлар ёш боксчиларимизни қўлга киритилган муваффақият билан қутлашар экан, уларга келгусида ҳам Ватанимиз шарафини муносиб ҳимоя қилишларини тилашди. Шунингдек, бу ғалаба Президентимиз томонидан спорт соҳасида олиб борилаётган катта кўламдаги ислоҳотларнинг самараси эканини алоҳида таъкидлашди.
Қайд этиш жоиз, Ўзбекистон терма жамоаси қаторасига иккинчи йил мазкур ёш тоифасидаги қитъа биринчилигида ғалаба қозонмоқда. Бу йилги беллашувларда ҳамюртларимиз 14 та олтин, 4 та кумуш ва 3 та бронза медалларини қўлга киритишди.

Сборная Узбекистана по боксу, занявшая первое место в общекомандном зачёте на ЧА U-22 вернулась на Родину
С 18 по 26 января в столице Таиланда прошёл чемпионат Азии по боксу U-22. Участвовавшая в нём сборная Узбекистана заняла первое место в общекомандном зачёте как в мужской, так и в женской части турнира. Некоторое время назад в столицу вернулись наши соотечественники, достойно защищавшие честь страны на континентальном первенстве.
В мероприятии, прошедшем в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова, приняли участие заместитель министра Молодёжной политики и спорта Мурод Исмоилов, заместитель председателя НОК, первый заместитель председателя Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов и широкая спортивная общественность.
Поздравляя успешных атлетов с достижением, официальные лица пожелали им и в дальнейшем достойно защищать честь нашей Родины. Они также особо отметили, что эта победа является результатом масштабных реформ, проводимых Президентом в спортивной сфере.
Стоит отметить, что сборная Узбекистана второй год подряд выигрывает первенство континента в этой возрастной категории. В этом году на соревнованиях узбекские мастера кожаной перчатки завоевали 14 золотых, 4 серебряных и 3 бронзовых наград.