Бектемир, Сергели ва Олмазор туманларидаги спорт инфратузилмаси Республика ишчи гуруҳи нигоҳида
МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлигининг Тошкент шаҳар бошқармаси, Ёшлар ишлари агентлиги мутасаддилари билан пойтахтдаги спорт мактаблари ва ихтисослаштирилган спорт мактаблари фаолиятини ўрганиб чиқаётгани ҳақида маълум қилган эдик. Куннинг иккинчи ярмида Республика ишчи гуруҳи Бектемир, Сергели ва Олмазор туманларига ташриф буюриб, ҳудудларда оммавий спорт тарғиботини кучайтириш бўйича амалга оширилаётган ишлар билан танишди.
Соҳа мутахассислари билан ўтган йиғилишда ёшларнинг спорт билан шуғулланишлари учун кенг шароитлар яратиб бериш, спорт мактабларининг имкониятларини чуқур таҳлил қилиш ҳақида сўз борди. Учрашувда маъмурий ислоҳотлар доирасида ёшлар ва спорт йўналишида ишларни янги тизим асосида ташкил этиш, бу борада белгиланган муҳим вазифалар, ёшлар билан ишлаш ва уларни қўллаб-қувватлаш, спорт соҳасини рақамлаштириш каби масалалар муҳокама қилинди.
Шунингдек, мутасаддилар маҳаллалардаги ёшлар етакчилари билан учрашувда уюшмаган ёшларни спортга жалб этиш бўйича уларнинг фикрларини ўрганишди. Шундан сўнг спорт мактабларига ташриф буюриб, у ердаги тўгараклар фаолияти, муассасаларнинг моддий-техник базасини кўздан кечиришди. Шуғулланаётган ўқувчилар билан суҳбатлашиб, уларнинг таклифлари ўрганилди.

Была изучена деятельность спортивных учреждений различных районов столицы
Ранее мы сообщали, что заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов вместе с сотрудниками городского управления Министерства молодёжной политики и спорта, Агентства по делам молодёжи изучает деятельность спортивных школ и специализированных спортивных школ столицы. Во второй половине дня рабочая группа посетила Бектемирский, Сергелийский и Алмазарский районы и ознакомилась с проводимой работой по усилению пропаганды массового спорта на местах.
На прошедшем совещании со специалистами отрасли отмечалось создание широких условий для активных занятий спортом молодёжи, глубоком анализе возможностей спортивных школ. На встрече обсуждались вопросы организации работы в молодёжном и спортивном направлениях в рамках административной реформы на основе новой системы, важные задачи, поставленные в этих сферах, работа с молодёжью и её поддержка, цифровизация данных направлений.
Официальные лица также встретились с лидерами молодёжи в районах и изучили их мнение о вовлечении неорганизованных представителей подрастающего поколения в спорт. После этого официальные лица посетили спортивные школы, изучили деятельность там секций, материально-техническую базу учреждений. Побеседовали с учащимися, а также были заслушаны и изучены их предложения.