Ёш боксчиларимиз қитъада ҳамон тенгсиз эканликларини кўрсатишди
Таиландда бокс бўйича U-22 Осиё чемпионати ўз якунига етди. Ўзбек бокси қитъамизда етакчи эканини намойиш қилган йигитларимиз 9 та олтин, 1 та кумуш ва 1 та бронза медалларини қўлга киритишди. Бугун финалда жанг қилган 10 нафар йигитимиздан 9 таси ғалаба қозониб, чемпионатга чиройи якун ясаб беришди. Шубҳасиз, бу умумжамоа ҳисобидаги энг яхши кўрсаткич бўлди. Ғолиб ва совриндорлар:
-60 кг: Дилшод Абдумуродов
-63,5 кг: Шаҳбоз Юнусалиев
-67 кг: Бекзод Ҳамидов
-71 кг: Нурислом Исмоилов
-75 кг: Аълохон Абдуллаев
-80 кг: Жасурбек Йўлдошев
-86 кг: Шоҳжаҳон Абдуллаев
-92 кг: Нусрат Тоҳиров
-48 кг: Шодиёр Мелиқўзиев
-51 кг: Муҳаммадқодир Мамиржонов
Эслатиб ўтамиз, кеча қизлар ўртасидаги баҳсларда ҳам 5 та олтин, 3 та кумуш ва 2 та бронза медали билан умумжамоа ўртасида биринчиликни қўлга киритган эдик. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу ажойиб натижа билан Ўзбекистон бокс федерацияси, спортчи ва мураббийларимизни самимий қутлайди.

Молодые боксёры нашей страны сохранили чемпионский титул в общекомандном зачёте
В Таиланде завершился чемпионат Азии U-22 по боксу. Отечественные мастера кожаной перчатки ещё раз доказали, что на континенте нет им равных. Узбекские атлеты завоевали 9 золотых, 1 серебряную и 1 бронзовую медали. 9 из 10 боксёров сборной Узбекистана, которые сегодня состязались в финале, завоевали золотые награды. Безусловно, это был лучший результат в общекомандном зачёте.
Шодиёр Меликузиев
Мухаммадкодир Мамиржонов.
Напомним, что накануне в женской части турнира наши соотечественницы также заняли первое место в общекомандном зачёте с 5 золотыми, 3 серебряными и 2 бронзовыми медалями. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Федерацию бокса страны, спортсменов и тренеров с этим достижением.