Эртага тонгда дзюдо бўйича Алмада (Португалия) Гран-присида иштирок этадиган Ўзбекистон терма жамоаси Европа сафарига йўл олади. Бугун МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов терма жамоа вакиллари билан учрашиб, спортчиларнинг тайёргарлигини ўрганди.
Азизжон Камилов Алмада сафарига йўл олаётган дзюдочилар билан алоҳида суҳбатлашиб, уларга бўлажак беллашувларда омад тилади. Хусусан, йилнинг илк мусобақасини ғалабалар  билан бошлаш терма жамоанинг қолган вакилларига ҳам катта куч бағишлашини таъкидлади.
Эслатиб ўтамиз, Алмада Гран-приси 27-29 январь кунлари ўтказилиб, унда дунёнинг 80 дан ортиқ мамлакати вакиллари иштирок этади. Ўзбекистон терма жамоаси мазкур мусобақага 15 нафар спортчи билан йўл олади.

Азизжон Камилов пожелал удачи дзюдоистам перед первым турниром года
Завтра утром сборная Узбекистана отправится в Алмаду (Португалия) для участия в Гран-при по дзюдо. Сегодня заместитель председателя НОК, глава Федерации дзюдо страны Азизжон Камилов встретился с представителями Национальной команды и изучил подготовку спортсменов.
Азизжон Якубджанович пообщался с единоборцами и пожелал им удачи в предстоящих соревнованиях. В частности, он отметил, что с начинать первый турнир года с победы также придаст мотивацию остальным представителям Национальной команды.
Напомним, что Гран-при Алмада-2023 пройдёт с 27 по 29 января. В нём примут участие представители более 80 стран мира. Сборная Узбекистана отправится на эти состязания с 15 спортсменами.