Бешкурашчиларимиз Чирчиқ йиғинида
Замонавий бешкураш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Тошкент вилоятида ўқув-машғулот йиғинини бошлади. 22 январь куни бошланган йиғин 12 февралга қадар давом этади. Машғулотлар Ўзбекистон Давлат Жисмоний тарбия ва спорт университети ҳамда "Бўстон" сиҳатгоҳида бўлиб ўтмоқда.
Жорий мавсумнинг муҳим мусобақалари олдидан спортчиларнинг пухта тайёргарлик кўришлари учун барча шароитлар яратилган. Тоғнинг тоза ҳавоси ва қулай шароитлар сабаб жисмоний юкламалардан сўнг спортчиларнинг тикланиш жараёни осон кечмоқда. Йиғин давомида атлетларнинг керакли вақтда машғулот ўтказиш ва ҳордиқ чиқаришларига ҳам аҳамият қаратилмоқда. Шубҳасиз, булар келажакда уларнинг юқори натижа қайд этишларига ёрдам беради.

Представители современного пятиборья проводят УТС в Чирчике
С 22 января по 12 февраля 2023 года Национальная сборная Узбекистана по современному пятиборью участвует в учебно-тренировочных сборах в Ташкентской области. Тренировки проходят на территории Узбекского государственного университета физической культуры и санатории «Бустон».
Атлетам созданы все необходимые возможности для упорной и тщательной тренировки перед ответственными состязаниями текущего сезона. В подготовительном периоде, в связи с повышением физической нагрузки, спортсмены имеют возможность восстановиться благодаря чистому и горному воздуху, а также условиям, созданным на спортивных базах. Кроме того, очень важно соблюдение баланса между тренировочным процессом и режимом восстановления и отдыха. А это, безусловно, напрямую влияет на результативность атлетов.