Бугун Нодирбек Абдусатторов Магнус Карлсенга қарши дона суради
Шу кунларда Нидерландияда шахмат бўйича "Tata Steel Chess-2023" халқаро мусобақаси бўлиб ўтмоқда. Аҳамиятлиси, унда Ўзбекистон терма жамоасининг икки нафар вакили Нодирбек Абдусатторов (2713) "Masters" ва Жавоҳир Синдоров (2654) "Челленжер" гуруҳларида иштирок этишмоқда.
Бугун шахматчилар нуфузли турнирда навбатдаги тур беллашувларида дона суришади. "Masters" гуруҳининг 5-турида Нодирбек Абдусатторов норвегиялик таниқли гроссмейстер Магнус Карлсенга (2859), "Челленжер" гуруҳининг 6-турида Жавоҳир Синдоров бразилиялик Луис Паоло Супига (2608) баҳс олиб боради.
Айни пайтда Абдусатторов 4 турдан сўнг ўз гуруҳида 3 очко билан иккинчи, Синдоров эса 5 турдан сўнг 3.5 очко билан иккинчи поғонада кетмоқда. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бўлажак беллашувлар олдидан ҳамюртларимизга омад тилайди.

Сегодня Нодирбек Абдусатторов сыграет против Магнуса Карлсена
В эти дни в Нидерландах проходит международный турнир по шахматам "Tata Steel Chess-2023". На данных престижных стартах года выступают и наши соотечественники. Нодирбек Абдусатторов (2713) участвует в группе “Мастерс”, а Джавахир Синдоров (2654) - в “Челленджер”. Сегодня интеллектуалы проведут встречи очередного раунда. В нём Нодирбек Абдусатторов сыграет в 5-м туре с именитым норвежским гроссмейстером Магнусом Карлсеном (2859), а Джавохир Синдоров – в 6-м туре с бразильцем Луисом Паоло Супи (2608).
Пока на сегодняшний день Абдусатторов с 3 очками за 4 тура находится на второй строчке турнирной таблицы в своей группе, а Синдоров – после 5 туров на втором (3,5 очка). Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает нашим соотечественникам удачи в предстоящих встречах.