Ўзбекистоннинг АҚШдаги элчиси Универсиадада қатнашаётган делегациямиз билан учрашди
Нью-Йорк штатида жойлашган Лейк-Плэсид шаҳрида Бутунжаҳон қишки Универсиада ўйинлари бошланди. Мусобақанинг тантанали очилиш маросимидан аввал Ўзбекистоннинг АҚШдаги Фавқулодда ва Мухтор элчиси Жавлон Вахабов ушбу шаҳарга ташриф буюриб, делегациямиз вакиллари билан кўришди.
Жавлон Абдужалолович ҳамюртларимиз билан яқиндан суҳбатлашиб, уларга яратилган шароитлар билан танишди. Шунингдек, элчихона ватандошларимиз учун қўшимча шароитларни яратишга тайёр эканини билдирди ва бўлажак беллашувларда спортчиларимизга омад тилади.
Маълумот учун, Ўзбекистон делегацияси мазкур мусобақада спортнинг 3 турида (тоғ чанғиси, сноуборд, фигурали учиш) 13 нафар спортчи билан иштирок этмоқда.

Посол Узбекистана в США встретился с делегацией, участвующей в Универсиаде
В Лейк-Плэсиде (штат Нью-Йорк) стартовала Всемирная зимняя Универсиада. Перед торжественным открытием соревнований Чрезвычайный и Полномочный Посол Узбекистана в США Жавлон Вахабов посетил город, где расположились представители нашей делегации и встретился с ними.
Жавлон Абдужалолович побеседовал с нашими соотечественниками и ознакомился с созданными для них условиями. Посольство также выразило готовность создать дополнительные условия для делегации Узбекистана, пожелало спортсменам удачи в предстоящих соревнованиях.
Узбекские атлеты принимают участие в соревнованиях по 3 видам спорта (горные лыжи, сноуборд, фигурное катание) с 13 атлетами.