Федерация масъулларига аномал совуқ даврида терма жамоаларнинг шароитларини яхшилаш бўйича топшириқ берилди
Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари Шерзод Ташматов спорт федерация ва ассоциациялари билан Париж-2024 Олимпия ўйинларига олиб борилаётган тайёргарлик ҳолатини кўздан кечиришди. Йиғилишда федерация масъуллари ZOOM платформаси орқали онлайн иштирок этишди.
Кун тартибига мувофиқ, даставвал, юртимизга кириб келган аномал совуқ даврида терма жамоаларнинг ўқув-машғулот йиғинлари учун яратилган шароитларни янада яхшилаш масаласи кўриб чиқилди. Мутасаддилар айни пайтда мамлакатимизда шуғулланаётган терма жамоаларнинг ҳолатини ўрганиш, спортчиларга берилаётган озиқ-овқатлар рациони, хоналарининг ҳароратини кўздан кечириш бўйича масъулларга тегишли топшириқлар беришди.
Шундан сўнг жорий йил давомида бўлиб ўтадиган комплекс мусобақалар, Осиё ва жаҳон чемпионатларига тайёргарлик режалари муҳокама қилинди. Бу борада ҳар бир жамоа учун ташкил этиладиган ўқув-машғулот йиғинлари, маҳаллий ҳамда халқаро мусобақалар режасини яна бир бор таҳлил қилиш юзасидан қўшимча кўрсатмалар берилди.

Ответственным лицам Федераций было поручено улучшить условия Национальных сборных во время аномального холода
Заместитель министра Молодёжной политики и спорта Шахрулло Махмудов и заместитель председателя Национального Олимпийского комитета Шерзод Ташматов обсудили с Федерациями и Ассоциациями состояние подготовки к Олимпийским играм Париж-2024. Ответственные лица Федераций присутствовали на встрече в онлайн формате через платформу Zoom.
В соответствии с повесткой дня, в первую очередь, был рассмотрен вопрос дальнейшего улучшения условий, созданных для УТС сборных команд в период аномальных холодов в стране. Официальные лица дали соответствующие поручения ответственным сотрудникам по изучению состояния сборных команд, которые в настоящее время тренируются в стране, рациона питания, предоставляемого спортсменам, по проверке температуры в их помещениях.
После этого были обсуждены планы подготовки к комплексным соревнованиям, чемпионатам Азии и мира, которые пройдут в течение этого года. В связи с этим были даны дополнительные указания по дальнейшему анализу плана организуемых для каждой команды тренировочных сборов, местных и международных соревнований.