Ўзбек боксининг дарғаси Марат Қурбоновни табриклаймиз!
Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси собиқ бош мураббийи Марат Галиевич Қурбонов 69 ёшни қарши олмоқда.
Марат Қурбонов 1954 йил 10 январь куни Тошкент шаҳрида туғилган. Бир неча йил бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоасини бошқарди. Ўзбек боксининг юқори поғонага чиқишида, дунёнинг энг кучли терма жамоаларидан бирига айланишида Марат Галиевичнинг хизматлари беқиёс. У кишининг қўл остида жамоамиз Рио-2016 Олимпия ўйинлари, 2018 йил Индонезияда ўтган Осиё ўйинлари, 2019 йил Екатеринбургда ўтган жаҳон чемпионати ва қитъа биринчиликларида бир неча бор умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритди. Тажрибали мураббий Екатеринбургдаги жаҳон чемпионатидан сўнг Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев томонидан “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози” фахрий унвони билан тақдирланди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Марат Қурбоновни бугунги таваллуд айёми билан муборакбод этиб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Марат Курбанов отмечает свой День рождения!
Сегодня экс-главный тренер Национальной сборной Узбекистана по боксу, обладатель почётного звания «Заслуженный тренер Республики Узбекистан» Марат Галиевич Курбанов празднует свой День рождения.
Марат Курбанов родился 10 января 1954 года в Ташкенте. На протяжении нескольких лет возглавлял Национальную сборную Узбекистана по боксу. В развитии узбекской школы бокса, в поднятии её на новый уровень, в успехах спортсменов, которых признают во всём мире, велика заслуга Марата Галиевича. Под его руководством Национальная сборная неоднократно занимала первое место в общекомандном зачёте на Олимпийских играх Рио-2016, Азиатских играх 2018 года в Индонезии, чемпионате мира 2019 года в Екатеринбурге и континентальных первенствах. После успеха на ЧМ в Екатеринбурге Президентом награждён почётным званием "Заслуженный тренер Республики Узбекистан".