Шаҳрулло Маҳмудов Осиё оғир атлетика федерацияси вице-президенти лавозимига қайта сайланди
Бугун Қатар пойтахти Доха шаҳрида Осиё оғир атлетика федерациясининг (ООАФ) ҳисобот-сайлов Конгресси бўлиб ўтди. Ушбу спортнинг қитъамиздаги истиқболли режалари муҳокама қилинган тадбирда ООАФ раҳбариятининг янги таркиби шакллантирилди. Эътиборлиси, унда Ўзбекистон Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари, мамлакат оғир атлетика федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов ООАФнинг вице-президенти этиб қайта сайланди.
Овоз бериш натижаларига кўра, ташкилотнинг амалдаги президенти Юсуф Ал Мана раҳбарлигини давом эттирадиган бўлди. Шунингдек, Халқаро оғир атлетика федерацияси президенти Муҳаммад Жалуд ООАФнинг биринчи вице-президенти, Муҳаммад Ал Ҳарби эса ООАФ Бош котиби лавозимига сайланишди.
Бугун сайланган ва тасдиқланган расмийлар Париж-2024 Олимпиадасигача бўлган давр мобайнида ўз лавозимларида фаолият юритишади. Қайд этиш жоиз, Шаҳрулло Маҳмудов бунгача ҳам ООАФнинг вице-президенти, шунингдек, Халқаро оғир атлетика федерацияси Ижроия қўмитаси аъзоси сифатида самарали фаолият олиб борган эди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Шаҳрулло Шариповични масъулиятли лавозимга сайлангани билан табриклаб, ҳамюртимизнинг келгуси фаолиятида янада катта куч-ғайрат ва омад тилайди.

Шахрулло Махмудов переизбран на должность вице-президента AWF
Сегодня в столице Катара Дохе состоялся очередной отчётно-выборный Конгресс Азиатской федерации тяжёлой атлетики (AWF). На мероприятии, где обсуждались перспективные планы тяжёлой атлетики континента, также был обновлён состав руководства Международной федерации. Отрадно отметить, что заместитель министра Молодёжной политики и спорта Узбекистана, первый заместитель председателя Федерации тяжёлой атлетики страны Шахрулло Махмудов был переизбран на должность вице-президента AWF.
Во время мероприятия по итогам голосования действующий президент организации Юсуф Аль Мана сохранил свою должность. Президент Международной федерации тяжёлой атлетики Мухаммад Джалуд также был избран первым вице-президентом AWF, а Мухаммад Аль Харби - Генеральным секретарем Азиатской федерации тяжёлой атлетики.
Избранные и утверждённые сегодня должностные лица будут занимать свои посты в период до Олимпийских игр 2024 года в Париже. Отметим, что Шахрулло Шарипович до этого также плодотворно работал вице-президентом AWF, членом Исполнительного комитета Международной федерации тяжёлой атлетики.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Шахрулло Махмудова с избранием на ответственную должность, желает ему ещё больших успехов и удачи в дальнейшей деятельности.