Футбол бўйича Ўзбекистон Олимпия терма жамоаси тиббий кўрикдан ўтди
Маълум қилганимиздек, эртага Тимур Кападзе бошчилигидаги футбол бўйича Ўзбекистон Олимпия терма жамоаси йилнинг дастлабки йиғинида иштирок этиш учун БААга йўл олади. Бугун йиғинга жалб қилинган футболчилар МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалик марказида тиббий кўрикдан ўтишди.
Жамоа аъзоларининг таҳлиллари кўриб чиқилгач, футболчилар тор доирадаги шифокорлар қабулида бўлдилар. Шундан сўнг уларнинг жисмоний ҳолати кўздан кечирилди. Шифокорлар кўрик давомида спортчиларнинг кичик шикоятлари бўйича керакли тавсияларни беришди.
Фужайра йиғинига 25 нафар футболчи жалб қилинган бўлиб, уларнинг 18 нафари МОҚ қошида ташкил этилган “Олимпик” клуби вакиллари ҳисобланишади. Эслатиб ўтамиз, сафар давомида футболчиларимиз БААлик тенгқурларига қарши 2 та ўртоқлик учрашувида майдонга чиқишади.

Олимпийская сборная Узбекистана по футболу прошла медосмотр
Как мы сообщали ранее, завтра Олимпийская сборная Узбекистана по футболу во главе с Тимуром Кападзе отправится в ОАЭ для участия в первом сборе года. Сегодня в Республиканском научно-практическом центре спортивной медицины при НОК игроки, которым предстоит принять участие в УТС, прошли медицинское обследование.
После ответов анализа, все члены команды были на приёме у узкопрофильных специалистов Центра. Затем был проведён осмотр их физического состояния. Врачи во время обследования дали необходимые рекомендации по незначительным жалобам спортсменов.
В сборы в ОАЭ привлечены 25 игроков, 18 из которых являются представителями клуба “Олимпик”, созданного при НОК. Напомним, что в ходе международных УТС наши соотечественники примут участие в 2-х товарищеских матчах против ровесников из ОАЭ.