Уч федерациянинг йил сарҳисоби бўлиб ўтди
Ўтиб бораётган йил ниҳоясига етиб борар экан, турли йўналишларда йил сарҳисоби ўтказилмоқда. Анъанага мувофиқ, Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти, замонавий бешкураш ва поло федерациялари бу йил ҳам биргаликда йил якунларини ташкил қилди.
Тадбирда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосарлари Азизжон Камилов ва Шерзод Ташматов, ушбу 3 федерацияларнинг раиси Баҳромжон Газиев ва кўплаб соҳа мутахассислари иштирок этишди.
Қайд этиш жоиз, Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси “Миллий спорт мукофоти-2022” тақдирлаш маросимида “Спорт тадбирларини ўтказиш бўйича энг яхши ташкилотчи” номинацияда ғалаба қозонган эди. Мутасаддилар тадбирда федерация томонидан жорий йил конкур бўйича Жаҳон кубоги саралаш босқичидан ўрин олган Евросиё лигаси “Миллатлар кубоги” мусобақасининг юқори савияда ўтказилгани, чавандозларимизнинг йил давомида кўплаб нуфузли мусобақаларда катта натижалар қайд этишганини алоҳида таъкидлашди.
Тадбирнинг асосий қисмида ўз йўналишида энг яхшилар тақдирлашди. Жумладан, Нуржан Туякбаев “Йилнинг энг яхши чавандози”, Елена Медведева эса “Йилнинг энг яхши мураббийи” деб тан олинди.

24 Декабря 2022 2004
Вот и завершается 2022 год. Во всех сферах деятельности, по различным направлениям подводятся итоги года. По традиции в этом году также провели совместное мероприятие, посвящённое итогам года Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана, современного пятиборья и поло .
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместители председателя Комитета Азизжон Камилов и Шерзод Ташматов, председатель этих 3 Федераций Бахромжон Газиев и многие специалисты отрасли.
Стоит отметить, что Федерация коневодства и конного спорта Узбекистана на церемонии награждения “Национальная спортивная премия-2022” победила в номинации “Лучший организатор спортивных мероприятий”. Официальные лица особо отметили на церемонии высокий уровень проведения Федерацией соревнований Евразийской лиги “Кубок наций”, который в этом году прошёл в рамках отборочного этапа Кубка мира по конкуру, высокие результаты отечественных наездников на многих престижных турнирах года.
В основной части мероприятия были награждены лучшие в своём направлении. В частности, Нуржан Туякбаев был признан “Самым лучшим всадником года”, а Елена Медведева - “Самым лучшим тренером года”.