Педагогика фанлари доктори, профессор Аҳрол Рўзиев 65 ёшда!
Бугун ўзбек ва жаҳон спортида ўз мавқеига эга бўлган ҳамюртимиз, Бирлашган кураш дунёси вице-президенти, Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси раисининг ўринбосари Аҳрол Рўзиев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Аҳрол Рўзиев 1957 йил 16 декабрь куни Тошкент шаҳрида дунёга келган. Ўз умрини спорт курашларига бахшида қилган ҳамюртимиз бугунга келиб узоқ йиллик машаққатли меҳнатларининг самарасини кўрмоқда. Педагогика фанлари доктори, профессор Аҳрол Рўзиев айни пайтда Бирлашган кураш дунёсининг вице-президенти сифатида фаолият олиб бормоқда. Спорт курашлари бўйича терма жамоамизнинг бугунги кунда жаҳоннинг энг етакчи жамоаларидан бирига айланишида, полвонларимиз қўлга киритаётган натижаларда ушбу мутахассиснинг хизмати беқиёс.
Аҳрол Рўзиев 2007-2016 йиллар Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия институтида спорт ўйинлари ва миллий спорт турлари бўйича кафедра профессори, 2008-2014 йилларда FILA ижроқўм аъзоси бўлган. Давлатимиз томонидан иккинчи даражали “Соғлом авлод учун” ва “Фидокорона хизматлари учун” орденлари, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози" фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Аҳрол Рўзиевни таваллуд айёми билан муборакбод этиб, узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

16 Декабря 2022 2263
Сегодня наш соотечественник, занимающий почётное место в узбекском и мировом спорте, вице-президент Объединенного мира борьбы, заместитель председателя Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана Ахрол Рузиев отмечает свой день рождения.
Ахрол Рузиев родился 16 декабря 1957 года в Ташкенте. Эта личность, посвятившая свою жизнь спортивной борьбе, до сих пор пожинает плоды своего многолетнего кропотливого труда. Заслуга этого специалиста в том, что сборная нашей страны по спортивной борьбе является одной из ведущих команд мира, неоценима.
В 2007-2016 годах Ахрол Рузиев был профессором кафедры Спортивных игр и Национальных видов спорта Узбекского государственного института физической культуры(ныне УЗГУФКС), в 2008-2014 годах работал членом исполкома FILA. За свою плодотворную деятельность был награждён орденами "Соглом авлод учун" второй степени (1999) и "Фидокорона хизматлари учун" (2004), а также почётным званием "Заслуженный тренер Республики Узбекистан"(2001).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ахрола Рузиева с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.