Каратэ бўйича ҳакамлар семинари муваффақиятли давом этмоқда
Каратэ бўйича Осиё чемпионатидан аввал ҳакамлар учун ташкил этилган халқаро семинар ўз ишини якунлади. Бугун 400 нафардан зиёд мутахассис иштирокида амалий машғулотлар ўтказилди.
Ката йўналишида кечган дарсда халқаро федерациянинг 4 нафар эксперти мутахассисларга техник ҳаракатларни баҳолашдаги ўзига хосликлар хусусида батафсил маълумот беришди. Бутунжаҳон каратэ WKF федерацияси ҳакамлар қўмитаси раҳбари Хавьер Эскалантенинг маълум қилишича, ҳали ҳеч бир қитъада ўтган семинарда Тошкентдагидек кўп ҳакам иштирок этмаган. Сўнгги имтиҳонлардан муваффақиятли ўтган мутахассислар эртага халқаро даражадаги сертификатга эга бўлишади.

14 Декабря 2022 1876
Международный семинар для судей, организованный перед чемпионатом Азии, завершил свою работу. Сегодня были проведены практические занятия с участием более 400 специалистов.
4 опытных мировых эксперта по ката подробно рассказали специалистам об оценке технических действий и особенностях их выполнения. Глава судейского комитета Всемирной федерации каратэ WKF Хавьер Эскаланте сообщил, что ни на одном из континентов ещё не было такого количества судей, как в Ташкенте. Специалисты, успешно сдавшие итоговые экзамены, завтра получат сертификат международной категории.