Бутунжаҳон каратэ федерацияси президенти Антонио Эспинос Тошкентда
Маълумки, 16-20 декабрь кунлари Тошкент каратэ WKF бўйича Осиё чемпионатига мезбонлик қилади. Бугун мазкур мусобақанинг фахрий меҳмонлари Бутунжаҳон каратэ федерацияси президенти Антонио Эспинос ҳамда Осиё каратэ федерацияси президенти, генерал-майор Насир Ал Разуқи пойтахтимизга ташриф буюришди.
Мартабали меҳмонларни МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Рашид Талипов бошчилигидаги Ўзбекистон каратэ федерацияси мутасаддилари кутиб олишди.
Режага кўра, мусобақа бошлангунга қадар расмийлар билан юртимизда каратэ спорти ривожини янги босқичга олиб чиқиш ва унинг оммавийлигини янада ошириш, Осиё чемпионатига тайёргарлик каби мавзуларда бир қатор учрашувлар ташкил этилиши кўзда тутилган.

Президент Всемирной федерации каратэ Антонио Эспинос находится с рабочим визитом в Ташкенте
Известно, что с 16 по 20 декабря в Ташкенте пройдёт чемпионат Азии по каратэ WKF. Сегодня почётные гости соревнований президент Всемирной федерации карате Антонио Эспинос и президент Азиатской федерации каратэ, генерал-майор Насир Аль Разуки прибыли в нашу столицу.
Официальных лиц встретили Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, председатель Федерации каратэ WКF Узбекистана Рашид Талипов, а также представители Федерации.
Согласно плану, до начала соревнований будет организован ряд встреч с официальными лицами по таким темам, как подготовка к чемпионату Азии, поднятие данной дисциплины в нашей стране на новый уровень и дальнейшее повышение его популярности.