Бугун юнон-рум кураши бўйича Рио-2016 Олимпиадаси бронза медали соҳиби, 3 карра жаҳон чемпионати совриндори Элмурат Тасмурадов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Элмурат Тасмурадов 1991 йил 12 декабрь куни Тошкент вилоятида дунёга келган. Маҳоратли курашчимиз фаолияти давомида 5 бор Осиё чемпионатининг олтин медали ва 2 маротаба бронза медалларини ҳам қўлга киритган. Лондон-2012, Рио-2016 ва Токио-2020 Олимпиадаларида юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилди. Ушбу натижалари эвазига давлатимиз томонидан “Меҳнат шуҳрати” ордени билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси курашчимизни таваллуд айёми билан табриклаб, унга мустаҳкам саломатлик, узоқ умр тилаб қолади.

12 Декабря 2022 2044
Сегодня бронзовый призёр Олимпиады в Рио по греко-римской борьбе, трёхкратный призёр чемпионатов мира Эльмурат Тасмурадов празднует свой День рождения.
Эльмурат Тасмурадов родился 12 декабря 1991 года в Ташкентской области. Пятикратный чемпион Азии, двукратный бронзовый призёр Континентальных первенств. На Олимпийских играх 2012, 2016 и 2020 годов достойно защитил честь Узбекистана. Завоевал бронзовую медаль на главных стартах четырёхлетия в Бразилии. За эти достижения он был награждён со стороны государства орденом “Мехнат шухрати".
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет нашего именитого спортсмена с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и новых побед.