Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси барча юртдошларимизни Конституция куни билан қутлайди!
Бугун 8-декабр, Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган кун. Бундан роппа-роса 30 йил аввал тинч ва осойишта ҳаётимизнинг кафолати, мустаҳкам ҳуқуқий пойдевори бўлган Бош қомусимиз – Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган.
Конституциямиз жамиятда инсон ҳуқуқ ва эркинликларини таъминлаш, тинчлик ва тотувликни кафолатлаш, барча соҳаларда кенг кўламли ислоҳотларни амалга ошириш учун мустаҳкам замин яратди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси барча юртдошларимизни Конституция қабул қилинган кун билан самимий табриклайди. Қомусимиз тинч ва осуда ҳаётимизни таъминлашда, давлатчилигимизнинг янада ривож топишида, оилаларимиз фаровон бўлишида абадий хизмат қилсин!

НОК поздравляет всех наших соотечественников с Днём Конституции!
Наша Конституция - основной закон, который является прочным фундаментом построения демократического государства и гражданского общества, обретения страной достойного места на международной арене.
Конституция служит обеспечению прав и свобод человека, мира и согласия в обществе, а также осуществлению широкомасштабных реформ во всех сферах.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет всех наших соотечественников с Днём принятия Конституции. Пусть всегда будет мирное небо над головой, крепнет чувство гордости за нашу Родину, а взаимопонимание способствуют дальнейшему развитию государства, пусть в каждой семье будет мир и благополучие.