Гандболчи қизларимиз гуруҳдаги сўнгги турда ғалаба қозонишди
Корея Республикасининг Инчхон шаҳрида гандбол бўйича аёллар ўртасида ўтказилаётган Осиё чемпионатида гуруҳ босқичи баҳслари ўз якунига етмоқда. "А" гуруҳидан ўрин олган Ўзбекистон терма жамоаси сўнгги турни Австралияга қарши ўтказиб, 36:26 ҳисобида ғалаба қозонди.
Ўзбекистон – Австралия 36:26
Шу тариқа, қизларимиз 5-ўрин учун курашни давом эттирадиган бўлишди. Бу борада уларга дастлаб Қозоғистон термаси рақиблик қилади. Эслатиб ўтамиз, ушбу мусобақада кучли бешликдан жой олган жамоалар келаси йил Дания, Норвегия ва Швецияда бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионатига йўлланмани қўлга киритишади.

Сборная Узбекистана по гандболу выиграла последний матчи в подгруппе
На чемпионате Азии по гандболу среди женщин в Республике Корея завершаются матчи группового этапа. Сборная Узбекистана, занявшая место в группе "А", провела последний тур против Австралии и одержала победу со счётом 36:26.
Узбекистан – Австралия 36:26
Таким образом, отечественные гандболистки сохранили шанс на борьбу за 5-е место. Для того, чтобы войти в ТОП-5 им изначально необходимо будет одолеть команду Казахстана. Напомним, что дружины, занявшие места в пятёрке сильнейших в этом турнире, получат путёвки на чемпионат мира, который пройдет в Дании, Норвегии и Швеции в следующем году.