Дилшод Маҳмудов 40 ёшда!
Бугун ўтган ўн йилликдаги таниқли боксчиларимиздан бири Дилшод Маҳмудов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Дилшод Маҳмудов 1982 йил Тошкентда туғилган. Асосан -64 кг вазн тоифасида иштирок этган боксчимиз 2005 йил жаҳон чемпионатида кумуш медални қўлга киритган. Пусан-2002 Осиё ўйинларининг (-60 кг) олтин, Доха-2006 мусобақасининг бронза медали соҳиби ҳисобланади. Дилшод Маҳмудов Афина-2004, Пекин-2008 ёзги Олимпия ўйинларида қатнашган. Пекин Олимпиадасининг очилиш маросимида эса делегациямиз байроқдори бўлишдек шарафга эришган. Халқаро майдонда эришган ютуқлари эвазига давлатимиз томонидан “Шуҳрат” медали ва “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Дилшод Маҳмудовни таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Дилшода Махмудова!
Сегодня один из знаменитых узбекских боксёров прошлого десятилетия Дилшод Махмудов отмечает свой День рождения. Ему исполнилось 40 лет.
Дилшод Махмудов родился в 1982 году в Ташкенте. В основном выступал в весовой категории до 64 кг. Серебряный призёр чемпионата мира 2005 года. На Азиатских играх 2002 года в Пусане (-60 кг) завоевал золото, а на следующей Азиаде Доха-2006 бронзу. Участник Летних Олимпийских игр Афина-2004 и Пекин-2008. На церемонии открытия Пекинской Олимпиады удостоился чести быть знаменосцем отечественной делегации. За выдающиеся заслуги награждён почётным званием "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан", а также медалью "Шухрат".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Дилшода Махмудова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и благополучия.