Жаҳон ва Олимпиада чемпиони Руслан Нурудиновни табриклаймиз!
Бугун оғир атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси, Олимпия ўйинлари ғолиби Руслан Нурудинов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Руслан Нурудинов 1991 йилнинг 24 ноябрь куни Андижон вилояти Хонабод шаҳрида дунёга келган. Ҳамюртимиз фаолияти давомида спортчи ғалаба қозониши мумкин бўлган барча мусобақаларда биринчи ўринни қўлга киритган. Нурудиновда мамлакат биринчилиги, қитъа ва жаҳон чемпионати, Осиё ва Олимпия ўйинларининг олтин медаллари бор. Спортчимиз Осиё ва Олимпия ўйинлари рекордчиси ҳам ҳисобланади. 2021 йил пойтахтимизда ўтган қитъа чемпионатида силтаб кўтариш машқида жаҳон рекордини янгилади. Кўрсатган хизматлари учун давлатимиз томонидан “Эл-юрт ҳурмати” ордени ва “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси 31 ёшни қарши олган Руслан Нурудиновни туғилган куни билан муборакбод этиб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Руслан Нурудинов отмечает свой День рождения!
Руслан Нурудинов родился 24 ноября 1991 года в городе Ханабад Андижанской области. За свою карьеру наш соотечественник завоёвывал золотые награды на самых престижных турнирах, которые существуют. Нурудинов имеет на счету медали золотого отлива первенства страны, чемпионатов Азии и мира, Азиатских и Олимпийских игр. Напомним, что спортсмен также является рекордсменом Азии и Олимпийских игр. В прошлом году на домашнем континентальном первенстве обновил мировой рекорд в толчке. За достигнутые результаты награждён государством орденом "Эл-юрт Хурмати” и почётным званием "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему больших побед и дальнейших успехов.