Ўзбек таэквондосининг “олтин авлод”и тантанали кутиб олинди
14-20 ноябрь кунлари Мексикада таэквондо WT бўйича навбатдаги жаҳон чемпионати бўлиб ўтди. Унда мардонавор иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси 1 та олтин, 1 та кумуш ва 2 та бронза медалларини қўлга киритишга муваффақ бўлди. Қайд этиш жоиз, бу билан жамоамиз бир дунё биринчилигида медаль жамғариш бўйича ўз натижасини янгилади. Бугун мана шундай юксак натижа қайд этган ўзбек таэквондосининг юлдузлари Ватанимизга қайтиб келишди.
Қаҳрамонлар Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида катта тантана билан кутиб олинди. Тадбирда Шаҳрулло Маҳмудов бошчилигидаги Спортни ривожлантириш вазирлиги вакиллари, МОҚ ходимлари иштирок этишди. Мутасаддилар спортчиларимизни эришган муваффақиятлари билан қутлашар экан, уларга келгусида Ханчжоу-2022 Осиё ва Париж-2024 Олимпия ўйинларида ҳам юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилишларини тилашди.
Эслатиб ўтамиз, дунё биринчилигида Светлана Осипова (+73 кг) олтин, Нияз Пулатов (-63 кг) кумуш, Феруза Содиқова (-62 кг) ҳамда Никита Рафалович (-87 кг) бронза медалларига сазовор бўлишди.

Таэквондисты Узбекистана, достойно защитившие честь страны, вернулись на Родину
С 14 по 20 ноября в Мексике прошёл очередной чемпионат мира по таэквондо WT. Сборная Узбекистана, показавшая исторический результат, сумела завоевать 1 золотую, 1 серебряную и 2 бронзовые медали. Стоит отметить, что таким образом отечественная команда обновила свой результат по количеству завоёванных медалей на одном первенстве планеты. Сегодня на Родину вернулись звёзды узбекского таэквондо, показавшие столь высокий результат.
Без преувеличения, героев Нового Узбекистана торжественно встретили в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова. В мероприятии приняли участие представители Министерства развития спорта во главе с Шахруллой Махмудовым, сотрудники Ассоциации таэквондо WT Узбекистана, НОК и СМИ, а также родные и близкие атлетов.
Напомним, что на ЧМ золото завоевала Светлана Осипова (+73 кг), вице-чемпионом стал Нияз Пулатов (-63 кг), бронзовых наград удостоились Феруза Содикова (-62 кг) и Никита Рафалович (-87 кг).