- Халқаро Олимпия қўмитаси президенти Томас Бах ҳамда ФИФА президенти Жанни Инфантино Балида ўтказилаётган Г20 давлатлар саммитида иштирок этишди.
- Австралиянинг Брисбен шаҳридаги халқаро аэропортда 2032 йилги ёзги Олимпия ўйинлари меҳмонлари учун янги терминал қурилиши бошланди. Лойиҳа қиймати 3.5 миллион АҚШ долларини ташкил қилади.
- Дзюдо афсонаси Тедди Ринер жароҳатидан сўнг машғулотларга қайтди. 3 карра Олимпиада чемпиони мураббийи билан Япониядаги йиғинда иштирок этди.
- Ханчжоу-2022 Осиё ўйинлари ташкилий қўмитасининг вакили Мао Генхонг шаҳар мусобақани қабул қилишга шай эканини билдирди. Унинг таъкидлашича, қўшимча бир йил

- Президент Международного Олимпийского комитета Томас Бах и президент ФИФА Джанни Инфантино приняли участие в Саммите стран G20 на Бали.
- В международном аэропорту Брисбена (Австралия) началось строительство нового терминала для гостей летних Олимпийских игр 2032 года. Стоимость проекта составляет 3,5 миллиона долларов США.
- Легенда дзюдо Тедди Ринер вернулся к тренировкам после травмы. 3-кратный Олимпийский чемпион под руководством своего наставника провёл тренировки в Японии.
- Представитель оргкомитета Азиатских игр Ханчжоу-2022 Мао Генхонг заявил, что город готов принять соревнования. Он отметил, что дополнительный год стал ещё одной возможностью к тщательной подготовке к организации игр на более высоком уровне.