Ўзбек гимнастикасининг фахрийси Эркин Гиязов 85 ёшни қарши олди. Шу муносабат билан бугун спорт фахрийсини тақдирлаш маросими бўлиб ўтди. Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Президентининг маслаҳатчиси Одил Абдураҳманов, Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икрамов, Маҳалла ва нуронийларни қўллаб-қувватлаш вазирининг ўринбосари Абдулла Турсунов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ва Қўмита раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов ва юртимиз спорти фидойилари иштирок этишди.
Унда сўз олган расмийлар Эркин Аббасовичнинг мамлакатимиз спорти, хусусан, гимнастика ривожи учун қўшган ҳиссаларини алоҳида эътироф этиб, ушбу йўлда қилган хизматларига миннатдорчилик билдиришди. Ўз навбатида, Э.Гиязов ҳам давлатимиз томонидан фахрийларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш мақсадида кўрсатилаётган эътибор ва ғамхўрлик учун ташаккур билдирди. Мутасаддилар ўзбек гимнастикасининг ушбу ёрқин вакилини қутлуғ ёш билан муборакбод этиб, эсдалик совғаларини тақдим қилишди. Тадбир давомида Абдулла Турсунов Эркин Аббасовични “Маҳалла ифтихори” кўкрак нишони билан тақдирлади.
Маълумот учун, Эркин Аббасович Гиязов 1937 йил 14 ноябрь куни Тошкент шаҳрида дунёга келган. Гимнастика бўйича Спорт устаси талабини бажарган биринчи ўзбек атлети. Фаолиятини якунлагач, 39 йил давомида ёш спортчиларга мураббийлик қилган. 1-даражали “Меҳнат фахрийси” ва “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган мураббий” фахрий унвони соҳиби.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши Эркин Гиязовни ушбу қутлуғ ёши билан қутлаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Ветерану отечественной гимнастики Эркину Гиязову 85 лет!
Сегодня ветерану узбекской гимнастики Эркину Гиязову исполнилось 85 лет. В связи с этим сегодня состоялась церемония его награждения. В мероприятии приняли участие советник Президента Республики Узбекистан Одил Абдурахманов, министр Развития спорта Адхам Икрамов, заместитель министра Поддержки махалли и старшего поколения Абдулла Турсунов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и первый заместитель председателя Комитета Равшан Ирматов, глава Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов и ветераны узбекского спорта.
Выступившие на мероприятии официальные лица особо отметили вклад Эркина Аббасовича в развитие спорта нашей страны, в частности гимнастики, и поблагодарили его за заслуги на этом пути. В свою очередь, Э.Гиязов также выразил благодарность за внимание и заботу, оказываемые государством в целях всесторонней поддержки ветеранов. Официальные лица поздравили этого яркого представителя узбекской школы гимнастики с юбилеем и вручили ему памятные подарки. В ходе мероприятия Абдулла Турсунов наградил Эркина Аббасовича нагрудным знаком “Махалла ифтихори”.
К сведению, Эркин Аббасович Гиязов родился 14 ноября 1937 года в городе Ташкент. Первый узбекский спортсмен, выполнивший разряд мастера спорта по гимнастике. После завершения карьеры он тренировал молодых спортсменов в течение 39 лет. Обладатель почётного звания "Заслуженный тренер Республики Узбекистан" и нагрудного знака "Ветеран труда" 1-й степени.
Национальный Олимпийский комитет, Совет ветеранов спорта Узбекистана поздравляют Эркина Гиязова с юбилеем и желают ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.