Лариса Павлова 70 ёшда!
Бугун ўзбекистонлик таниқли волейболчи, Москва-1980 Олимпиадаси чемпиони Лариса Павлова 70 ёшни қарши олмоқда.
Павлова Лариса Михайловна 1952 йил ушбу санада дунёга келган. Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия институтини тамомлаган. Қаҳрамонимиз ўзининг ажойиб техникаси ва кучли зарбалари эвазига Собиқ Иттифоқ терма жамоасига жалб этилган. 1980 йил Москва Олимпиадасида олтин медални қўлга киритди. 1-даражали “Меҳнат фахрийси” кўкрак нишони ҳамда “Соғлом авлод учун” ордени билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши Лариса Павловани бугунги айём билан қутлаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилайди.

Ларисе Павловой 70 лет!
Сегодня известная узбекская волейболистка, Олимпийская чемпионка Москва-1980 Лариса Павлова отмечает своё 70-летие.
Павлова Лариса Михайловна родилась 13 ноября 1952 года. Окончила Узбекский государственный институт физической культуры. Она была зачислена в сборную бывшего Союза благодаря своей великолепной технике и мощным ударам. На Московской Олимпиаде 1980 года завоевала золотую медаль. Награждена нагрудным знаком "Ветеран труда" 1-й степени, орденом "Соглом авлод учун".
Национальный Олимпийский комитет, Совет ветеранов спорта Узбекистана поздравляют Ларису Павлову с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья и долгих лет жизни.