Дзюдо бўйича энг ёш Олимпиада чемпиони Илиас Илиадисни табриклаймиз!
Бугун дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи, ушбу спорт турида энг ёш Олимпиада чемпиони бўлган Илиас Илиадис таваллуд айёмини нишонламоқда.
Илиас Илиадис 1986 йил 10 ноябрда Грузияда таваллуд топган. Спортчилик фаолиятини Греция жамоаси билан боғлаган Илиадис Афина-2004 Олимпия ўйинларида 17 ёшида чемпионга айланди. Лондон-2012 Олимпиадасида эса бронза медалини қўлга киритди. Шунингдек, унинг ҳисобида жаҳон чемпионатларининг 3 та олтин, 2 та кумуш ва 1 та бронза медаллари мавжуд. Илиадис 3 йилдан бери Ўзбекистон терма жамоасида мураббийлик қилмоқда ва унинг қўл остида полвонларимиз янги марраларни забт этишмоқда. Жорий йил мамлакатимизда биринчи бор ўтказилган дзюдо бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионатида жамоамизнинг 2 та олтин медаль билан умумжамоа ҳисобида кучли учликдан жой олишида ушбу мутахассиснинг хизмати беқиёс.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Илиас Илиадисни таваллуд куни билан табриклаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилайди.

Поздравляем Илиаса Илиадиса!
Сегодня свой День рождения отмечает главный тренер Национальной сборной Узбекистана по дзюдо, самый молодой Олимпийский чемпион в данном виде спорта Илиас Илиадис.
Илиас Илиадис родился 10 ноября 1986 года в Грузии. Связав свою спортивную карьеру со сборной Греции, Илиадис стал чемпионом Олимпийских игр 2004 года в Афинах в возрасте 17 лет. А на Олимпиаде Лондон-2012 он завоевал бронзовую медаль. Также на его счету 3 золотые, 2 серебряные и 1 бронзовая награды чемпионатов мира. Илиадис уже 3 года тренирует сборную Узбекистана, и под его руководством наши дзюдоисты достигают новых высот. В частности, впервые в истории Узбекистана Национальная команда по данной дисциплине на недавнем первенстве планеты в общем зачёте вошла в тройку лучших, завоевав 2 золотые медали.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает крепкого здоровья и долгих лет жизни.