Халқаро семинарда мутахассислар ўз билимларини оширишди
Замонавий спортда муваффақиятларга эришиш учун ҳар бир соҳадаги сўнгги ютуқлардан бохабар бўлиш жуда муҳим. Айниқса, Осиё ўйинлари олдидан. Ханчжоу-2022 га тайёргарлик йўлида қитъамизнинг 14 мамлакатидан ташриф буюрган 200 нафардан ортиқ мураббий ва ҳакамлар дзюдо, бокс, оғир атлетика, сузиш ҳамда спорт курашлари бўйича ўз йўналишларидаги сўнгги янгиликлардан хабардор бўлишди.
"Замонавий таълим билан Олимп чўққиси сари" шиори остида ўтган семинарга Осиё Олимпия кенгаши мутасаддилари юқори баҳо беришди. Улар мамлакатимиз бундай тадбирларни доимгидек юқори даражада ташкил қилганини таъкидлаб, бу каби лойиҳаларни қўллаб-қувватлаган ҳукуматимизга миннатдорчилик билдиришди.

Специалисты повысили свои знания в рамках международного семинара
Чтобы добиться успеха в современном спорте, важно быть в курсе последних достижений в каждой области. Особенно перед Азиатскими играми. В рамках подготовки к Ханчжоу-2022 более 200 тренеров и судей из 14 стран континента обучались в рамках учебных курсов по дзюдо, боксу, тяжёлой атлетике, плаванию и спортивной борьбе.
Семинар под девизом "К вершине Олимпа с современным образованием" был высоко оценён официальными лицами Олимпийского совета Азии. Они поблагодарили Правительство за поддержку таких проектов, отметив, что наша страна всегда организовывала подобные мероприятия на высоком уровне.