Ёш регбичиларимиз Осиё чемпионатида кумуш медалларни қўлга киритишди
Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳрида регби-7 бўйича эркаклар ва аёллар ўртасида U20 ёш тоифасидаги Осиё чемпионати бўлиб ўтди. Қувонарлиси, унда иштирок этган йигитларимиз кумуш медалга сазовор бўлишди.
Ҳамюртларимиз ҳал қилувчи беллашувда БАА вакилларига қарши майдонга тушишди. Муросасиз ўйинда меҳмонларнинг қўли баланд келди. Бронза медаллари эса малайзиялик регбичиларга насиб этди.
Регби-7 бўйича U20 Осиё чемпионати, эркаклар:
1. БАА
3. Малайзия
2. Ҳиндистон
3. Таиланд
Мусобақанинг ёпилиш маросимида Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, Ангрен шаҳар ҳокими Алишер Райимов, Ўзбекистон регби федерацияси бош котиби Қаҳрамон Жалилов иштирок этишди. Шаҳрулло Шарипович терма жамоамиз қўлга киритган ушбу муваффақият билан Ўзбекистон регби федерациясини қутлади. Шунингдек, у мамлакатимизда жамоавий спорт турларининг ривожланиб бораётганига тўхталиб, ушбу авлод вакиллари келажакда Олимпия ўйинлари йўлланмасини қўлга киритишига ният билдирди.

Подведены итоги ЧА по регби-7
В городе Ангрен Ташкентской области прошёл чемпионат Азии по регби-7 среди мужчин и женщин до 20 лет. Приятно отметить, что отечественные ребята завоевали серебряную медаль.
Сборная Узбекистана в финальном матче выступила против представителей ОАЭ. В бескомпромиссной игре удача была на стороне гостей. А бронзовые награды достались малазийским регбистам.
ЧА U20 по регби-7, мужчины:
1. ОАЭ
3. Малайзия
1. ОАЭИ
2. Индия
3. Таиланд
В церемонии закрытия соревнований приняли участие заместитель министра Развития спорта Шахрулло Махмудов, хаким города Ангрен Алишер Райимов, Генеральный секретарь Федерации регби Узбекистана Кахрамон Джалилов. Шахрулло Шарипович поздравил Федерацию регби Узбекистана с успешным выступлением отечественной сборной. Он также коснулся развития командных видов спорта в нашей стране и пожелал представителям этого поколения, чтобы в будущем они вошли в число обладателей путёвок на Олимпийские игры.