Халқаро семинар иштирокчиларининг ташрифи бошланди
Маълум қилганимиздек, 3-7 ноябрь кунлари Тошкентда Осиё Олимпия кенгашининг ривожланиш дастури асосида Марказий ва Жанубий Осиё ҳудудларининг 14 мамлакатидан ташриф буюрадиган мураббий ҳамда ҳакамлар учун халқаро семинар бўлиб ўтади. Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирлиги ҳамда Миллий Олимпия қўмитаси билан ҳамкорликда ташкил этилаётган ушбу лойиҳада қатнашувчи мутахассисларнинг пойтахтимизга ташрифи давом этмоқда.
Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида меҳмонларнинг бир қисми кутиб олинди. Эслатиб ўтамиз, семинарда дзюдо, спорт курашлари, бокс, сузиш ва оғир атлетика бўйича ҳар бир мамлакатдан икки нафардан мураббий ҳамда ҳакамлар, жами 300 нафарга яқин мутахассис иштирок этади.

Начался визит участников международного семинара
Как мы сообщали ранее с 3 по 7 ноября в Ташкенте на основе программы развития Олимпийского совета Азии пройдёт международный семинар для тренеров и судей из 14 стран Центральной и Южной Азии. Продолжается визит в нашу столицу специалистов, участвующих в данном проекте, организуемом совместно с Министерством развития спорта Республики Узбекистан и Национальным Олимпийским комитетом.
В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова была встречена часть гостей. Напомним, что в семинаре примут участие по два тренера и судьи от каждой страны по таким видам спорта, как дзюдо, спортивная борьба, бокс, плавание и тяжёлая атлетика, всего около 300 специалистов.