Осиё чемпионатида юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган оғир атлетикачиларимиз қайтиб келишди
6-16 октябрь кунлари Баҳрайннинг Манама шаҳрида оғир атлетика бўйича катталар ўртасида навбатдаги Осиё чемпионати бўлиб ўтди. Унда Қитъамизнинг 30 мамлакатидан 200 нафарга яқин спортчи иштирок этди. Муросасиз баҳсларда Ўзбекистон терма жамоаси 6 та олтин, 3 та кумуш ва 10 та бронза, жами 19 та медалга сазовор бўлгани, шунингдек, йигитларимиз 6 та олтин, 2 та кумуш ва 5 та бронза медали билан биринчи поғонани эгаллашгани ҳақида маълум қилган эдик.
Бугун мусобақада юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган спортчиларимиз Тошкентга қайтиб келишди. Жамоамизни кутиб олиш маросимида Шаҳрулло Маҳмудов бошчилигидаги Спортни ривожлантириш вазирлиги ҳамда Ўзбекистон оғир атлетика федерацияси вакиллари, атлетларимизнинг яқинлари иштирок этишди.
Терма жамоа аъзолари қисқа ҳордиқдан сўнг сўнг жорий йилнинг декабрь ойида Колумбиянинг Богота шаҳрида ўтадиган жаҳон чемпионатига тайёргарликни бошлаб юборишади.

17 Октября 2022 1850
С 6 по 16 октября в столице Бахрейна состоялось континентальное первенство по тяжёлой атлетике среди взрослых. В нём приняли участие около 200 спортсменов из 30 стран Азии. В бескомпромиссных соревнованиях представители сборной Узбекистана завоевали в общей сложности 19 медалей (6 золотых, 3 серебряных и 10 бронзовых), а также мужская команда заняла первое место в общем медальном зачёте с 6 золотыми, 2 серебряными и 5 бронзовыми наградами.
Сегодня атлеты, достойно защищавшие честь нашей страны на престижных соревнованиях, вернулись в Ташкент. В мероприятии во главе с Шахрулло Махмудовым приняли участие представители Министерства развития спорта и Федерации тяжёлой атлетики Узбекистана, близкие и родные спортсменов.
После короткого отдыха представители Национальной команды начнут подготовку к чемпионату мира, который пройдет в Боготе (Колумбия) в декабре месяце текущего года.