Ёш енгил атлетикачиларимиз қитъада учинчи бўлишди
Қувайтда енгил атлетика бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионати ўз якунига етди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси 5 та олтин, 1 тадан кумуш ва бронза медалларини жамғариб, умумжамоа ҳисобида учинчи ўринни эгаллади.
Мусобақанинг сўнгги кунида 2000 метрга тўсиқлар оша югуриш баҳсида энг яхши натижа қайд этган Дилшода Усмонова (6:55,41) олтин медалга сазовор бўлди. Шунингдек, лангарчўпга таяниб сакраш дастурида Жасмина Мансурова 3,60 метр билан кучли учликдан жой олди ва жамоамизга бронза медалини тақдим қилди. Мусобақа қаҳрамонларини эслаб ўтамиз:

17 Октября 2022 3072
В Кувейте завершился молодёжный чемпионат Азии по лёгкой атлетике. Сборная Узбекистана заняла третье место в общекомандном зачёте, завоевав 5 золотых, по 1 серебряной и бронзовой медали.
В заключительный день соревнований золотую награду завоевала Дилшода Усманова (6:55,41), которая показала лучший результат в беге на 2000 метров с барьерами. Также в прыжках с шестом Жасмина Мансурова вошла в тройку лидеров с результатом 3,60 м и пополнила копилку отечественной делегации бронзовой медалью. Медалисты сборной Узбекистана на молодёжном ЧА: