Йигитларимиз Осиё чемпионатини медаллар жамғариш бўйича биринчи ўринда якунлашди
Баҳрайнда оғир атлетика бўйича навбатдаги қитъа биринчилиги ўз поёнига етди. Қувонарлиси, унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси жами 6 та олтин, 3 та кумуш ва 10 та бронза медалларини қўлга киритди. Олимпиада чемпионларисиз мусобақада қатнашган эркаклар терма жамоамиз эса биринчи бўлди.
Йигитларимиз мусобақада 6 та олтин, 2 та кумуш ва 5 та бронза медалларини жамғаришди. Қайд этиш жоиз, мусобақада жаҳон чемпионатига алоҳида тайёрланаётган икки асосий вакилларимиз Руслан Нурудинов ва Акбар Жўраев иштирок этгани йўқ. Қизларимиз эса муросасиз баҳслар давомида 1 та кумуш ва 5 та бронза медалларини жамоамиз ғазнасига қўшиб қўйишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон терма жамоасининг Осиё чемпионатида қўлга киритган муваффақияти билан мамлакат оғир атлетика федерацияси, спортчи ва мураббийлар, федерациянинг барча мутасаддиларини самимий қутлайди.

16 Октября 2022 3160
В Бахрейне завершилось очередное континентальное первенство по тяжёлой атлетике. Отрадно отметить, что участвовавшая в нём сборная Узбекистана завоевала в общей сложности 6 золотых, 3 серебряных и 10 бронзовых медалей. И мужская команда нашей страны, которая выступила без Олимпийских чемпионов, лидировала в общем зачёте.
Ребята отечественной делегации завоевали 6 золотых, 2 серебряных и 5 бронзовых наград. Стоит отметить, что в соревнованиях не участвовали два фаворита, которые готовились к чемпионату мира отдельно-Руслан Нурудинов и Акбар Джураев. А девушки в ходе бескомпромиссных соревнований добавили в копилку команды Узбекистана 1 серебряную и 5 бронзовых медалей.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет Федерацию тяжёлой атлетики страны, спортсменов и тренеров, всех должностных лиц Федерации с успехом сборной Узбекистана на чемпионате Азии.