Текбол майдончаси жаҳон чемпионати давомида спорт ихлосмандлари билан гавжум бўлди
Тошкентда ўтган дзюдо бўйича жаҳон чемпионати доирасида “Ҳумо арена”га ташриф буюрган мухлисларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш мақсадида арена майдони бўйлаб турли кўнгилочар ўйинлар, спорт майдончалари ташкил этилди. Жумладан, ёшларимиз орасида катта қизиқиш уйғотаётган текбол спорти учун ажратилган майдонча мусобақа давомида спорт ихлосмандлари билан гавжум бўлди.
Қайд этиш жоиз, мазкур секторда расмийларининг кўриниш бериши кўпчиликнинг диққат-эътиборини тортди. Унда Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икрамов, Халқаро дзюдо федерацияси Бош директори, Халқаро киберспорт федерацияси президенти Влад Маринеску, МОҚ Бош котиби, Ўзбекистон текбол федерацияси раиси Ойбек Касимов, Қўмита раисининг биринчи ўринбосари, ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Ирматов, МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов иштирок этишди. Мутасаддилар фурсатдан фойдаланиб ўз имкониятларини ҳам синовдан ўтказиб кўрдилар.
Тадбир давомида бир қатор профессионал футболчилар, жумладан, Камолиддин Мурзоев, Шавкат Муллажонов, Темурхўжа Абдухолиқов, Отабек Жўрақўзиев мухлислар билан текбол ўйнашди. Шак-шубҳа йўқки, бу каби тадбирларнинг ташкил этилиши, унда расмийлар ва профессионал атлетларнинг қатнашиши оммавий спорт тарғиботида муҳим аҳамият касб этади.

14 Октября 2022 2455
В рамках чемпионата мира по дзюдо в Ташкенте в целях более содержательного досуга болельщиков, посетивших “Хумо арену”, на территории многофункционального спортивного комплекса были организованы различные развлекательные игры, спортивные площадки. В частности, размещённый специальный стол для занятий текболом «Вега-бол», представляющий большой интерес среди молодёжи, на протяжении всего первенства планеты была заполнена любителями спорта.
Стоит отметить, что участие в данном мероприятии официальных лиц привлекло к себе внимание многих. На данной площадке свои возможности испытали министр Развития спорта Адхам Икрамов, Генеральный директор Международной федерации дзюдо, президент Международной федерации киберспорта Влад Маринеску, Генеральный секретарь НОК, председатель Федерации текбола Узбекистана Ойбек Касимов, первый заместитель председателя НОК, первый вице-президент АФУ Равшан Ирматов, заместитель председателя НОК, глава федерации дзюдо страны Азизжон Камилов.
Во время мероприятия ряд отечественных профессиональных футболистов, в частности, Камолиддин Мурзоев, Шавкат Муллажонов, Темурхуджа Абдухоликов, Отабек Джуракузиев играли в текбол со зрителями. Безусловно, организация подобных мероприятий, участие в них официальных лиц и профессиональных атлетов, имеет важное значение в пропаганде массового спорта.