Шарифа Давронова Осиё чемпионатида ғалаба қозонди
Қувайтда 18 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида енгил атлетика бўйича Осиё чемпионати старт олди. Мусобақанинг биринчи кун баҳсларидаёқ Ўзбекистон терма жамоаси олтин медалга сазовор бўлди.
Дастлабки медални уч ҳатлаб сакраш бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпиони Шарифа Давронова келтирди. Аҳамиятлиси, у чемпионликни бу гал узунликка сакраш секторида тантана қилди. Ҳамюртимиз мазкур дастурни шахсий рекордини янгилаб, 6,06 метр натижа билан якунлади. Ушбу йўналишда иштирок этган бошқа бир атлетимиз Хушноза Шавкатова 5,78 метр билан тўртинчи ўриндан жой олди.

14 Октября 2022 2038
В Кувейте стартовал чемпионат Азии U-18 по лёгкой атлетике. В первый же день соревнований сборная Узбекистана завоевала золотую медаль, автором которой стала чемпионка мира среди молодёжи в тройном прыжке Шарифа Давронова.
Стоит отметить, что на этот раз она заняла первое место в секторе прыжков в длину. Наша соотечественница установила личный рекорд (6.06 м). Ещё одна представительница сборной Узбекистана Хушноза Шавкатова, участвовавшая в данном виде программы, заняла четвертое место с результатом 5.78 м.