Тарихий натижа: дзюдо бўйича ЖЧни кучли учликда якунладик
Тарихий натижа! Дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси жаҳон чемпионатини яккалик беллашувларида учинчи ўринда якунлади. Давлат Бобонов (-90 кг) ва Музаффарбек Тўрабоев (-100 кг) қўлга киритган олтин медаллар эвазига биринчи бор дунё биринчилигини умумжамоа ҳисобида кучли учликда тугатдик! Медаллар жамғариш бўйича ТОП-5:
| Золото | Серебро | Бронза | ||
| 1. | Япония | 5 | 4 | 3 |
| 2. | Бразилия | 2 | 1 | 1 |
| 3. | Ўзбекистон | 2 | 0 | 0 |
| 4. | Мўғулистон | 1 | 1 | 1 |
| 5. | Хорватия | 1 | 1 | 0 |
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу улкан муваффақият билан Ўзбекистон дзюдо федерацияси, спортчи ва мураббийлар, бу йўлда меҳнат қилган бошқа барча мутахассислар ва миллионлаб юртдошларимизни самимий қутлайди!

12 Октября 2022 2422
Исторический результат! Сборная Узбекистана по дзюдо завершила чемпионат мира на третьем месте в общекомандном зачёте в индивидуальной программе. Благодаря золотым медалям, завоёванным Давлатом Бобоновым (-90 кг) и Музаффарбеком Турабоевым (-100 кг), сборная Узбекистана на ЧМ впервые вошла в тройку лучших команд-участниц! ТОР-5:
Золото Серебро Бронза
1. Япония 5 4 3
2. Бразилия 2 1 1
3. УЗБЕКИСТАН 2 0 0
4. Монголия 1 1 1
5. Хорватия 1 1 0
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет с этим выдающимся успехом Федерацию дзюдо Узбекистана, спортсменов и тренеров, всех других специалистов, внёсших свой вклад для достижения этого исторического результата, а также многомиллионную аудиторию!