Бугун Сурхон ўлкасининг таниқли полвони Шарофиддин Лутфиллаев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Шарофиддин Лутфиллаев 1990 йил 9 сентябрь куни Сурхондарё вилоятида туғилган. Дзюдо бўйича 2019 йил Токио шаҳрида бўлиб ўтган жаҳон чемпионатида -60 килограмм вазн тоифасида кумуш медални қўлга киритган. Шунингдек, 5 карра Гран-при турнирлари ғолиби, 6 марта “Катта дубулға” ва 3 карра “Мастерс” таснифидаги мусобақалар совриндори саналади. Мазкур муваффақиятлари эвазига юртбошимиз томонидан “Мард ўғлон” давлат мукофоти билан тақдирланган. Токио-2020 Олимпия ўйинларида -60 кг вазн тоифасида иштирок этди. Ҳозирда ўзи туғилиб ўсган ҳудудда мураббийлик фаолиятини олиб бормоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Шарофиддин Лутфиллаевни туғилган куни билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

9 Сентября 2022 1983
Шарофиддин Лутфиллаев родился 9 сентября 1990 года в Сурхандарьинской области. На чемпионате мира 2019 года в Токио в весовой категории до 60 кг завоевал серебряную медаль. Пятикратный победитель турнира серии Гран-При, шестикратный призёр "Большого Шлема" и трёхкратный призёр турнира "Мастерс". За свои успехи награждён государственной наградой "Мард углон". Участник Олимпийских игр Токио-2020. На сегодняшний день продолжает свою деятельность в качестве тренера.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.