Шуҳрат Салаевни табриклаймиз!
Бугун таэквондо WT бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Шуҳрат Салаев таваллуд айёмини нишонламоқда.
Шуҳрат Салаев 1998 йил Хоразмда таваллуд топган. Спортчимиз сўнгги йилларда катта ўсишга эришди. Мамлакат чемпионлигини қўлга киритгач бир қатор халқаро мусобақаларда мунтазам ғолиб ва совриндорлар қаторидан жой олиб келмоқда. Айниқса, бу йил Салаев учун сермаҳсул ўтди. 2022 йил ҳам яккалик, ҳам клублар ўртасидаги Осиё чемпионати, “Fajr Open” мусобақаси ҳамда Конья-2021 Ислом бирдамлиги ўйинларида олтин, Рим шаҳрида ўтган Гран-при турнирида бронза медалига сазовор бўлди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Шуҳрат Салаевни туғилган куни билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва келгуси фаолиятида улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

8 Сентября 2022 2112
Шухрат Салаев родился в 1998 году в Хорезме. Спортсмен, за последние годы показывает значительные результаты и демонстрирует достойное выступление на международной арене. Особенно плодотворным для Салаева выдался текущий год, в котором выиграл золотые медали чемпионата Азии, как в одиночном разряде, так и в состязаниях среди клубов, а также на “Fajr Open” и Играх Исламской солидарности Конья-2021, и бронзу на турнире Гран-при в Риме.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Шухрата Салаева с Днём рождения, желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.